Reklama
 • Czwartek, 6 marca 2014 (15:00)

  Wizytówką miasta jest Park Riwiera między brzegiem Morza Czarnego i rzeką Soczi. Założony w 1898 r. przez bogatego kupca Wasyla Chłudowa należy do najwspanialszych przykładów sztuki ogrodowej w Rosji. Między sektorami parku obsa- dzonymi egzotyczną roślinnością rozmieszczono różne atrakcje, m.in.: teatr, delfinarium, muzeum figur woskowych i we- sołe miasteczko. I choć zimy ani śladu, to tu jest teraz światowa stolica sportów zimowych! Pierwszy raz byłem w Socz

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 4 marca 2014 (11:00)

  Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! To bowiem kraj pełen dzikiej przyrody i zapierających dech w piersiach krajobrazów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 27 lutego 2014 (13:00)

  Kiedy w lipcu 2007 roku wybrano kandydaturę Soczi do organizacji tegorocznych zimowych Igrzysk Olimpijskich, uradowany Władimir Putin zapowiadał, że wyda na przygotowania 12 miliardów dolarów. Kwota wtedy wydawała się astronomiczna. Dziś już wiadomo, że została kilkakrotnie przekroczona. Ciekawostką jest też to, że Soczi to najcieplejsze miejsce w całej Rosji. Na łagodny klimat wpływ ma bliskość Morza Czarnego. Latem kwitną tu drzewa pomarańczowe i cytryny. Ale już 50 kilometrów w głąb lądu z

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 17 lutego 2014 (10:00)

  Nazywana jest „Miastem słońca”, „Brzegiem Magnolii” lub „Czaronomorską Perłą”. Ale mimo tych określeń kojarzących się z latem, to właśnie w Soczi za kilka dni zapłonie znicz olimpiady zimowej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 11 lutego 2014 (11:05)

  Zaledwie pięć godzin lotu z Warszawy potrzeba, by ze środka zimy (nawet jeśli jest łagodna jak w tym roku) dostać się do gorącego raju.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 6 lutego 2014 (11:05)

  Jeśli uwielbiasz tańczyć i bawić się do białego rana, musisz wybrać się na największą imprezę świata – karnawał w Rio de Janeiro.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 27 stycznia 2014 (10:00)

  Kenia to idealne miejsce na odpoczynek. Wyprawa do serca Afryki zagwarantuje wiele atrakcji i niezwykłych wspomnień.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 24 stycznia 2014 (11:05)

  Kiedy poprzednim razem wyjeżdżałem z Gruzji, przyrzekłem sobie powrót do kraju, który urzekł mnie krajobrazem, zniewolił kuchnią i niezłym winem, usidlił serdecznością gospodarzy. Tym razem z dala od stolicy i Wysokiego Kaukazu, po drogach Adżarii. Ta część Gruzji leży wciśnięta pod granicę z Turcją, od zachodu obmywana wodami Morza Czarnego. W starożytności niosło ono tu bohaterów greckich mitów: Medeę, Jazona i Prometeusza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 20 stycznia 2014 (12:00)

  Gdy tam dotarli, nadszedł czas porodu i Maria urodziła swojego pierworodnego syna. Owinęła go w pieluszki i położyła w stajennym żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie" – informuje o fakcie narodzenia Jezusa Chrystusa najbardziej kronikarski z czterech ewangelistów – św. Łukasz.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 20 stycznia 2014 (12:00)

  Spędzenie Świąt Bożego Narodzenia w miejscu, gdzie się wszystko zaczęło, jest szczególnym przeżyciem. I nawet skomplikowana sytuacja polityczna tego regionu nie zraża pielgrzymów i turystów, by zwiedzić miejsca znane z corocznie śpiewanych kolęd.

  Czytaj więcej Komentarzy:0