Reklama
 • Czwartek, 11 lutego 2016 (13:05)

  Słoneczne dni, ciepłe morze, interesująca historia z udziałem przystojnych i bezlitosnych piratów co roku przywodzą do Cartageny de Indias w Kolumbii setki turystów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 11 lutego 2016 (13:00)

  Jesteśmy w kraju, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Z jednej strony bieda aż kłuje w oczy, nawet w porównaniu z innymi krajami południowo-wschodniej Azji. Z drugiej cudowna architektura, pozostałość lepszych czasów tego kraju, i olśniewająca przyroda po prostu zachwycają. Tak, to kraj, który warto odwiedzić. Tym bardziej, że poza kosztami podróży jest tu naprawdę wyjątkowo tanio. Nawet dla nas.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 29 stycznia 2016 (15:05)

  Poznaj bogactwa Orientu – miękkość kaszmiru, zapach kadzidła, piękne plaże, potężne twierdze i pustynne doliny.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 22 stycznia 2016 (11:05)

  W Kraju Kwitnącej Wiśni sylwestrowa noc to nie tylko zabawa, ale także duchowe ceremonie. Nadejście Nowego Roku ogłasza dźwięk największego w Japonii dzwonu, znajdującego się w świątyni Chion-In w Kioto. Waży on aż 74 tony i jest jednym z najcięższych dzwonów na świecie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 20 stycznia 2016 (15:05)

  Na większości map opisane są jako Wodospady Wiktorii, chociaż miejscowi wolą nazwę Mosi-oa-Tunya, czyli „Dym, który grzmi”. Faktycznie, rzeka Zambezi, która spada w tym miejscu z ponad 110-metrowej wysokości, wywołuje straszny huk, a tworząca się przy tym, przypominająca dym, chmura widoczna jest z wielu kilometrów. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO afrykańskie wodospady należą do największych na świecie. Zambezi to rzeka graniczna, tak więc wodospady można oglądać

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 19 stycznia 2016 (13:05)

  Piękne imię: Adelajda. Taka też jest. Stolica stanu Australia Południowa leży w wymarzonym miejscu i jest idealnie zbudowana, przyjazna ludziom. Otaczające ją wody oceanu z jednej i rzek Torrens i Murray z drugiej strony czynią okoliczną ziemię żyzną, klimat przyjazny, a krajobrazy malownicze. Siatkę równoległych ulic z najlepszymi przykładami architektury kolonialnej otacza szeroki pas zieleni parków, ogrodów i boisk sportowych. Raj na ziemi.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 stycznia 2016 (13:05)

  Zorza polarna, zaprzęgi psów, lodowe zamki oraz prawdziwy Święty Mikołaj ściągają tu nawet największych zmarzluchów!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 8 stycznia 2016 (08:00)

  W środkowej części Atlantyku, między Portoryko na północy a Wenezuelą na południu, ciągnie się pas Małych Antyli. Na mapie wygląda mniej więcej jak odwrócona litera L. Jedną z wysp archipelagu, koralem z rozerwanego sznura, jest Saint Lucia. Ta niewielka wyspa jest jednym z ostatnich miejsc na Karaibach, gdzie nie zapanował przemysł turystyczny. Przy rytmach muzyki reggae można odpocząć tu idealnie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 stycznia 2016 (15:05)

  Przed Świętami Bożego Narodzenia przybywają tu chrześcijanie z całego świata. Małe, smutne, niezbyt bogate miasteczko, w którym narodził się Jezus Chrystus, znowu nabiera podniosłego charakteru. Na parę dni wszyscy zapominają o kulturowych różnicach i murze wokół Betlejem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 stycznia 2016 (11:05)

  Ta część Ameryki Południowej nie tylko może poszczycić się pięknymi krajobrazami, ale także wspaniałymi ruinami misji jezuickich.

  Czytaj więcej Komentarzy:0