Reklama
  • Wtorek, 17 listopada 2015 (11:00)

    Co warto zobaczyć w Tajpej

Daj się oczarować mieszanką chińskiej tradycji i wpływów kultury amerykańskiej! Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Reklama

To miasto na Tajwanie nie zasypia. Bary i bazary uliczne czynne są tu całą dobę. Liczne muzea i przepiękne buddyjskie świątynie przeplatają się w miejskim pejzażu z budynkami skonstruowanymi zgodnie z najnowocześniejszymi trendami architektonicznymi.

Atrakcją Tajpej jest budynek najwyższego na świecie wieżowca Taipej 101. Liczba 101 określa zarówno liczbę pięter wieżowca, jak i część kodu pocztowego nowoczesnej dzielnicy Xinyi, w której został on zlokalizowany.

Z głową w chmurach, na wysokości ponad 500 m, zafunduj sobie niezapomniane widoki. Koniecznie odwiedź pobliski bazar Tonghua, gdzie zarówno w dzień jak i w nocy serwowane są tajwańskie przysmaki, takie jak smażone pierożki i tofu przyrządzone na wiele sposobów.

Zarezerwuj też czas na zwiedzenie Narodowej Hali Pamięci Czang Kajszeka

Ten ogromny kompleks poświęcony jest pamięci byłego prezydenta Republiki Chińskiej. Zobacz cogodzinną zmianę warty przy Grobowcu Czang Kaj-szeka, a także znajdujące się na terenie kompleksu niezwykłe budowle Teatru Narodowego oraz Narodowej Sali Koncertowej.

W upalny dzień odpocznij w Parku Pokoju, gdzie mieszkańcy Tajpej spotykają się, aby wspólnie ćwiczyć tai chi oraz grać w madżonga.

Z wielu interesujących muzeów na szczególną uwagę zasługuje Narodowe Muzeum Historii, w którego zbiorach znajdują się unikatowe dzieła sztuki chińskiej. Odwiedź także Narodowe Muzeum Pałacowe oraz muzea tematyczne takie jak Muzeum Miniatur lub Muzeum Wody Pitnej.

Wjedź kolejką linową na szczyt wznoszącej się nad Tajpej góry Maokonga

Mijając po drodze tutejsze zoo, dotrzesz do plantacji herbaty, gdzie możesz zarówno spróbować, jak i kupić paczuszkę prawdziwej, chińskiej, zielonej herbaty.

Odwiedź jedną z wielu świątyń buddyjskich w mieście, taką jak chociażby Świątynia Guandu, której strzeże bogini Guanyin o tysiącu rąk i oczu, a także rzeźbione lwy i smoki.

Wybierz się także do dzielnicy Ximending, gdzie często odbywają się spektakle opery tajwańskiej. Jeśli chcesz zobaczyć codzienne życie mieszkańców stolicy, zajrzyj na bazar Dihua. Możesz tu zdobyć tradycyjne lokalne wyroby, a także uzyskać porady z zakresu chińskiej medycyny naturalnej.

Odkryj tereny wokół Tajpej. Spędź czas wśród wzgórz, zieleni lasów bambusowych i palm oraz zapachu akacji. Wyskocz nad ocean lub do źródeł termalnych w otoczeniu egzo tycznej roślinności lub wybierz się do Parku Narodowego Yangmingshan, gdzie są lecznicze źródła i piękne wodospady!

Aleksandra Rumińska

Na żywo

Zobacz również

  • Pobyt w Parku Narodowym Etosza w Namibii jest niczym oglądanie filmu przyrodniczego na żywo. Tu nigdy nie wiesz, co zdarzy się za chwilę, bo reżyserem jest wyłącznie natura. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.