Reklama
  • Poniedziałek, 13 lipca 2015 (14:31)

    Historia Statuy Wolności

Ma 130 lat, 93 metry i waży 229 ton. O czym mowa? O jednym z najważniejszych symboli Stanów Zjednoczonych – Statule Wolności. Przez dwa lata powstawała we Francji, pod okiem najlepszych specjalistów. Przedstawia kobietę trzymającą w prawej ręce pochodnię, a w lewej tablicę z datą uzyskania przez USA niepodległości.

To właśnie z okazji 4 lipca Francuzi sprezentowali Amerykanom tak osobliwy prezent. Nie da się ukryć, że był to trafiony pomysł, posąg na stałe zagościł w popkulturze i ludzkiej świadomości. To właśnie wizerunek zielonkawej statuy jest wykorzystywany w większości filmów katastroficznych.

Reklama

Każdy oprych planujący zagładę Ziemi bierze na celownik zniszczenie symbolu amerykańskiej wolności. Komiksowi superbohaterowie również dwoją się i troją, byleby francuski podarunek pozostał na Liberty Island w niezmienionej formie.

Chwile grozy przeżyliśmy w 1983 roku, kiedy... zniknęła! Na szczęście szybko wróciła na swoje miejsce. Sprawcą zamieszania był iluzjonista David Copperfield, który podjął się niemożliwego. A jednak udało mu się!

Tym samym trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako sprawca zniknięcia największego do tej pory obiektu.

NHL

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.