Reklama
  • Poniedziałek, 13 lipca 2015 (14:31)

    Historia Statuy Wolności

Ma 130 lat, 93 metry i waży 229 ton. O czym mowa? O jednym z najważniejszych symboli Stanów Zjednoczonych – Statule Wolności. Przez dwa lata powstawała we Francji, pod okiem najlepszych specjalistów. Przedstawia kobietę trzymającą w prawej ręce pochodnię, a w lewej tablicę z datą uzyskania przez USA niepodległości.

To właśnie z okazji 4 lipca Francuzi sprezentowali Amerykanom tak osobliwy prezent. Nie da się ukryć, że był to trafiony pomysł, posąg na stałe zagościł w popkulturze i ludzkiej świadomości. To właśnie wizerunek zielonkawej statuy jest wykorzystywany w większości filmów katastroficznych.

Reklama

Każdy oprych planujący zagładę Ziemi bierze na celownik zniszczenie symbolu amerykańskiej wolności. Komiksowi superbohaterowie również dwoją się i troją, byleby francuski podarunek pozostał na Liberty Island w niezmienionej formie.

Chwile grozy przeżyliśmy w 1983 roku, kiedy... zniknęła! Na szczęście szybko wróciła na swoje miejsce. Sprawcą zamieszania był iluzjonista David Copperfield, który podjął się niemożliwego. A jednak udało mu się!

Tym samym trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako sprawca zniknięcia największego do tej pory obiektu.

NHL

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Urzekające miasta z kolonialnym klimatem i bajeczne plaże powodują, że chętnie odwiedzamy tę wyspę. Szczególnie gdy pogoda w kraju nas nie rozpieszcza. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.