Reklama
  • Wtorek, 4 sierpnia 2015 (08:05)

    Pielgrzymka do Santiago de Compostela

Położone na północy Hiszpanii, z imponującą katedrą, jest miejscem odwiedzanym przez chrześcijan z całego świata!

Reklama

Szczególnie gwarno jest tutaj 25 lipca, w dniu św. apostoła Jakuba, patrona miasta. W monumentalnej katedrze znajduje się jego grób, do którego już od ponad tysiąca lat każdego roku pielgrzymują tłumy wiernych.

Żeby tu dotrzeć, pokonują pieszo dziesiątki kilometrów, po drodze zatrzymując się w przydrożnych schroniskach i pensjonatach. Kiedyś odbycie tej drogi traktowano jako pokutę za grzechy, dziś jest ona często także turystyczną atrakcją.

W dniu św. Jakuba, po hiszpańsku Santiago, w całym miasteczku odbywają się pokazy sztuki, odpusty, przedstawienia cyrkowe. Ulice zostają opanowane przez kolorowe kramy z pamiątkami – głównie z charakterystycznymi muszlami św. Jakuba, i przechadzające się po nich postacie w karnawałowych strojach.

Nie trzeba dodawać, że zarezerwowanie miejsca noclegowego w tym czasie graniczy z cudem. Na szczęście wokół Santiago de Compostela jest wiele tanich hosteli i pensjonatów.

Santiago de Compostela to także zabytkowe klasztory, kościoły, pałace, urokliwe wąskie uliczki, place, no i… przepyszne hiszpańskie jedzenie.

Na pamiątkę trzeba koniecznie przywieźć stamtąd muszlę – ze straganu lub… znalezioną w oddalonym tylko o 35 km Oceanie Atlantyckim.

Naj

Zobacz również

  • Urzekające miasta z kolonialnym klimatem i bajeczne plaże powodują, że chętnie odwiedzamy tę wyspę. Szczególnie gdy pogoda w kraju nas nie rozpieszcza. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.