Reklama
  • Środa, 22 lipca 2015 (08:05)

    Rajski Bohol

Znajdziesz tam rajskie plaże, tarasy ryżowe, unikalną przyrodę. A wszystko to okraszone pyszną filipińską kuchnią!

Filipiny to państwo w południowo-wschodniej Azji, które rozpościera się na ponad siedmiu tysiącach wysp na Oceanie Spokojnym.

Na Bohol dostaniesz się lokalnymi liniami lotniczymi ze stolicy Filipin – Manili.

Reklama

Najpierw udaj się do Czekoladowych Wzgórz – pasma ponad tysiąca kopców. Miejsce to jest jedną z wizytówek regionu. Spotkasz tu jedne z najmniejszych ssaków o nieproporcjonalnie długich ogonach i ogromnych oczach – wyraki. Stworzonka te polują nocą, zaś śpią w dzień. Jednak zawsze z jednym okiem otwartym! Jeśli chcesz zobaczyć wyraka, udaj się do Sanktuarium Tarsierów, tam jest ich najwięcej.

Następnego dnia wybierz się na rejs barką po rzece Loboc. W ten sposób znajdziesz się w niezapomnianej scenerii, w której kręcony był film „Czas Apokalipsy”. W ramach biletu wstępu będziesz mogła spróbować filipińskich przysmaków serwowanych w formie szwedzkiego stołu. Posiłek zaś umili Ci lokalna kapela.

Dodatkową atrakcją jest pokaz regionalnych tańców, śpiewów i gry na instrumentach

Jeżeli jesteś zwolenniczką ekstremalnych przeżyć odwiedź Danao Adventure Park. Można tam przejechać się w specjalnej uprzęży na linie nad położonym kilkadziesiąt metrów niżej kanionem rzeki albo skoczyć na bungee.

Skorzystaj też z mostu, który łączy Bohol z wysepką Panglao. Znajdziesz tam najpiękniejsze w okolicy plaże. Jeśli lubisz gwar, zachwycisz się pełną restauracyjek i sklepików Aloną. Gdy wolisz spokój, odwiedź mniej zatłoczoną plażę Dumaluan.

Jeśli wystarczy Ci czasu, zdecyduj się na snorkeling, czyli pływanie z maską i fajką albo nurkowanie z akwalungiem. Dzięki temu zobaczysz bogactwo fauny i flory podwodnego świata.

W drodze powrotnej odwiedź Kabayan na wyspie Luzon. Mieszkające tam plemię Ibaloi jako jedyne na świecie opanowało sztukę mumifikowania ciała razem z wnętrznościami. Kilkusetletnie mumie możesz zobaczyć na szczycie góry Timbac. Koniecznie też obejrzyj ręcznie wyrzeźbione 2000 lat temu tarasy ryżowe w Banaue. Nie bez kozery Filipińczycy nazywają je ósmym cudem świata.

Olga i Norbert Wojtokas

Na żywo
Więcej na temat:Filipiny | Sanktuarium | Olga | norbert | sanktuarium | park

Zobacz również

  • Ubrani w tradycyjne tybetańskie stroje mieszkańcy Shangri La odnawiają tradycje zapomnianego regionu Państwa Środka. A wszystko to w przepięknej górskiej scenerii. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.