Reklama
  • Środa, 19 grudnia 2012 (10:59)

    Striezelmarkt w Saksonii. Na tropie św. Mikołaja

Stolica Saksonii zachwyca zawsze, ale od kilku dni wygląda bajecznie! Ruszył bowiem Striezelmarkt – bożonarodzeniowy jarmark.

To najstarszy bożonarodzeniowy jarmark w Niemczech. Jego tradycja sięga XV wieku, a nazwę zawdzięcza.... drożdżowej, plecionej bułce Striezel (dzdzie potrzebne: od ozdób choinkowych począwszy, poprzez tkaniny i wyroby garncarskie, na wędliniś Dresdner Christstollen) z bakaliami.

Piramida i kominiarz

Kramy rozstawione są w kilku miejscach, ale najwięcej jest ich na placu Altmarkt. Bajecznie udekorowane stoiska oferują wszystko, co na święta będzie potrzebne: od ozdób choinkowych począwszy, poprzez tkaniny i wyroby garncarskie, na wędlinach i ciastach skończywszy.

Reklama

Koniecznie trzeba kupić pflaumentoffla – figurkę kominiarza wykonaną z suszonych śliwek (przynosi szczęście!). W centralnym punkcie placu znajduje sięarto zajrzeć też na jarmark historyczny, który odbywa się na dziedzińcu zamku.

Prawie Florencja

Choć na jarmarku można spędzić cały dzień, warto zwiedzić też samo miasto. Nie bez przyczyny Drezno położdzie potrzebne: od ozdób choinkowych począwszy, poprzez tkaniny i wyroby garncarskie.

JOG

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.